bootstrap theme
Mobirise

Makaleler

Mobirise

Kan Uyuşmazlığı

Anne kan grubunun Rh(-), babanın ise Rh(+) olması durumunda Rh uygunsuzluğundan bahsedilir. Bu çiftlerde bebek Rh(+) yada Rh(-) olabilir, bebek Rh(-) ise bir problem olmaz fakat bebek Rh(+) ise kan uyuşmazlığı Rh immunizasyonuna ve bazı sorunlara yol açabilir. Anne kan grubunun Rh negatif, babanın ise Rh pozitif olması dışındaki hiç durumda kan uyuşmazlığı olamaz.

Mobirise

Menopoz

Menopoz “over (yumurtalık) aktivitesinin yitirilmesi sonucunda menstruasyonun yani adetlerin kalıcı olarak sonlanması” dır.

Mobirise

Erken Doğum

(Preterm Doğum)
Erken doğum ya da preterm doğum son adet tarihine göre 37 gebelik haftasının tamamlanmasından önce doğum olmasıdır. Doğum sancılarının başlaması ise erken doğum tehdidi olarak adlandırılır.

Mobirise

Bu Virüs Her 10 Kadından
8’inde Görülüyor

Rahim ağzı kanseri Dünyada kadınlar arasında en sık görülen 2’nci kanser türü olarak biliniyor. Her yıl yaklaşık 500 bin kişiye rahim ağzı kanseri tanısı konulurken HPV virüsünün neden olduğu bu hastalık nedeniyle 250 bin kadın hayatını kaybediyor. Ancak erken teşhis ve doğru tedavi planlaması ile rahim ağrı kanseri ile baş etmek mümkün olabiliyor.

Mobirise

40 Yaş Üzerindeki Kadınların
Dikkat Etmesi Gerekenler

Kadınlar 40 yaşından sonra vücutta hormonal dengenin değişmesi ile birlikte önemli sağlık problemleri ile karşılaşabiliyor. Ancak hiçbir şikayet olmamasına rağmen, menopoz sonrası gelişebilen pek çok hastalık, düzenli muayene ve tetkikler sayesinde başlangıç aşamasındayken önlenebiliyor.

Mobirise

Hamilelik İle İlgili Doğru Bilinen 10 Yanlış

Hamileyken iki kişilik yemek yemek, gebelik süresince tüm seyahatleri iptal etmek ve mümkün olduğunca az hareket edip, sporu kısıtlamak… Tüm bu doğru bilinen yanlış uygulamalar, gebelik döneminde hem anne adayının hem de bebeğin hayatını riske sokabiliyor.

İletişim

Mobirise
Adres

Özel Memorial Hizmet Hastanesi
Bahçelievler Mah. Güneş Sok.
No:2 – 4 Bahçelievler/İstanbul

Email-Telefon

Email: info@nadidekorkut.com.tr
Mobil: (0542) 432 95 86
Sabit:  (0212) 408 66 66

Linkler

Facebook
Instagram
Youtube